• membran, ısı yalıtımı, drenaj, bauder, green roof, regupol, titreşim yalıtımı

 • ses yalıtımı, drenaj levhası, pvc membran, katlar arası ses yalıtımı

 • phonestar, yeşil çatı, regufoam, impact sound, şap altı ses yalıtım

 • kök tutucu, sentetik membran, ses izolasyony sismil izolasyon, su izolasyonu

 • FAYDALI BİLGİLER
  Faydalı Bilgiler

  Yeşil Çatı - Ön Bilgi
   

  Yeşil çatı sistemlerin uygulanacağı alanların buna uygun olarak birtakım kriterleri yerine getirmesi gerekmektedir.

  1. Statik: Çatının taşıma kapasitesi, yeşil çatı sistemleri için en çarpıcı noktadır. BAUDER düşük yoğunluklu yeşillendirme sistemleri için çatının yaklaşık olarak 70 kg/m² (emilen yağmur suyu dahil) taşıma gücüne sahip olması gerekmektedir. BAUDER yoğun yeşillendirme sistemlerinde taşıma kuvvetinin en az 300 kg/m² olarak hesaplanması tavsiye edilmektedir.

  2. Bitki kökleri: BAUDER, çatıyı bitki köklerinden koruyacak geniş bir ürün yelpazesine sahip olmaktadır. Bu ürünlerden BAUDERPLANT E markasını taşıyan membran, su geçirmezlik özelliğinin yanı sıra bitki köklerine karşı yapıyı da etkin bir şekilde korumaktadır.

  3. Su tahliyesi: Yağmur suyunun yeşil örtü tarafından tutularak geciktirmeli olarak tahliye edilmesi doğrudan yeşil örtünün kalınlığına ve yoğunluğuna bağlıdır. Çatıların su giderleri, kontrol ve tamirat gibi müdahaleler için kolay ulaşılabilir olmalıdır.

  4. Çatı eğimi: İdeal çatı eğimi 1 - 5º olmaktadır. 25º derecelik bir eğime kadar yeşil çatı uygulaması yapılabilmektedir.

  5. Doğal faktörler: Düşük yoğunluktaki (extensive) yeşil örtü sistemlerinin gün ışığını alabilmesi gerekmektedir. Yoğun yeşil çatı örtüleri ise hemen hemen her koşula uyum sağlayabilmektedir.

  6. Bakım: Yoğunlaştırılmış (intensive) yeşil örtüye sahip çatı sistemlerinin bakım ihtiyacı, düşük yoğunluktaki sistemlere göre daha yüksektir.