• membran, ısı yalıtımı, drenaj, bauder, green roof, regupol, titreşim yalıtımı

 • ses yalıtımı, drenaj levhası, pvc membran, katlar arası ses yalıtımı

 • phonestar, yeşil çatı, regufoam, impact sound, şap altı ses yalıtım

 • kök tutucu, sentetik membran, ses izolasyony sismil izolasyon, su izolasyonu

 • ISI VE SU YALITIMI DAHİL SİSTEMLER
  Isı ve Su Yalıtımı Dahil Sistemler

  Isı ve Su Yalıtımlı Yeşil Çatı

   

  Bauder’in ürün yelpazesi buhar tutucu örtüden, bitkinin kendisine kadar geniş bir seçenek sunmaktadır. Aşağıda yer alan bilgiler, her bir katmanın işlevini sırasıyla kısaca özetlemektedir.

   

  1. Zemin

  Yeterli taşıma gücüne sahip olması şartıyla alt konstrüksiyonun beton, trapez saç veya ahşap gibi yapılardan oluşması fark etmemektedir.

  2. Likit Yapıştırıcı

  Beton zeminlerin üzerine tozun yapışması ve üst katmanların daha iyi tutturulabilmesi için bir çeşit soğuk bitüm karışımı sürülmelidir. Bauder’in Burkolit V isimli ürünü, hemen hemen her türlü zemin için çözüm sağlamaktadır. Ahşap zeminlerin üzerine söz konusu karışımın doğrudan uygulanmamaktadır. Bu zeminlerin ateşten korunması ve mekanik aktarımların dengelenmesi gerekmektedir. BauderFLEX TA 600 ayırıcı / dengeleyici örtü, bu tip uygulamalar için geliştirilmiştir. Esneklik ve yırtılma mukavemetinin yanı sıra rulolar kolayca serilebildiğinden zaman ve maliyet tasarrufu da sağlanmaktadır. 

  3. Buhar Tutucu

  Yeşillendirmesi yapılan çatı sistemlerinde iç tarafta meydana gelebilecek her türlü difüzyonun engellenmesi gerekmektedir. Alt taraftan yukarı sızacak nemin poliüretan ısı yalıtım katmanına ulaşması, telafi edilemez zararlara yol açabilmektedir. Bauder buhar tutucu örtülerin içinde bulunan alüminyum katmanı ve yüksek sd değeri, yapıyı en iyi şekilde korumaktadır.

  4. Poliüretan Isı Yalıtım Katmanı

  Bauder ısı yalıtım plakaları yapının içerisindeki ısıyı sabit tutmanıza yardımcı olarak, kış koşullarının etkilerini minimize etmektedir. En etkin yalıtım katmanı olan Poliüretan – Sert Köpük (PIR), düşük kalınlıklarda bile etkin koruma sağlayabilmektedir (BauderPIR FA Isı yalıtım katsayısı: 0,024).

  5. Birinci Su Yalıtım Katmanı

  Esnek özellikteki ilk yalıtım katmanı BauderFLEX veya BauderTHERM, poliüretan ısı yalıtım
  plakalarının üzerine döşenebilmektedir. Poliüretan plakaların aşırı ısıda eriyecek olması nedeniyle yukarıda bahsi geçen BauderFLEX ve BauderTHERM örtülerinin BauderTEC KSA DUO çift taraflı soğuk yapıtırıcı band ile kullanılması tavsiye edilmektedir.

  6a. BauderSMARAGD / BauderPLANT E

  BauderSMARAGD ve BauderPLANT E, su yalıtımı sağlamasının yanı sıra bitki köklerinin sisteme zarar vermesini de engellemektedir. Yüksek standartlara sahip bu ürünlerin kullanım alanları, sadece yeşil bitki örtüsüne sahip çatılarla kısıtlı değildir. Örneğin BauderSMARAGD, aynı BauderKARAT ürününün özelliklerine sahip olmasının yanında, bitki köklerine karşı koruma da oluşturmaktadır. Bu ürünün polimer bitüm kalitesi, DIN standartlarının çok üzerindedir. Taşıyıcı kısmı yüksek kalitede bir polyester örtüden oluşmakta, yeşil – beyaz yüzeyi ise UV ışınlarına karşı bir önlem oluşturmaktadır. BauderSMARAGD gibi BauderPLANT E’de yüksek kalitede bir üründür ve yeşil çatı sistemlerinde kullanılabileceği gibi teras tipi düz çatılar için de ideal çözüm niteliğindedir.

  6b. Su Yalıtım Katmanı BauderTHERMOPLAN

  En son teknolojilerle Polyolefine (FPO)’dan üretilen BauderTHERMOPLAN birçok özelliği bir arada bulundurmaktadır. Ölçü mukavemeti, esneklik, mekanik mukavemet, UV ışınlarından koruma özelliği ve ısı dayanımı başlıca özelliklerinden olup, FLL kriterlerine göre bitki köklerinin zararlı etkilerine karşı dayanıklıdır.

  7. Yeşil Bitki Örtüsü

  Bauder yeşil çatı sistemleri konusunda geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. İster düşük yoğunluklu (extensive) bitki örtüleri, isterse dilediğiniz gibi yeşillendirme yapabileceğiniz yoğun (intensive) sistemler taleplerinize göre şekillendirilebilmektedir. Bauder firmasından söz konusu kombinasyonu set olarak temin edebilir, hatta dilerseniz bitkinin kendisini veya toprağını bile sipariş edebilirsiniz.