• membran, ısı yalıtımı, drenaj, bauder, green roof, regupol, titreşim yalıtımı

 • ses yalıtımı, drenaj levhası, pvc membran, katlar arası ses yalıtımı

 • phonestar, yeşil çatı, regufoam, impact sound, şap altı ses yalıtım

 • kök tutucu, sentetik membran, ses izolasyony sismil izolasyon, su izolasyonu

 • EĞİMLİ ALANLARDA YEŞİL ÇATI SİSTEMLERİ
  Eğimli Alanlarda Yeşil Çatı Sistemleri

  Yüksek Eğimli Yeşil Çatı Sistemler

   

   

  Eğimli çatılar, özel yeşillendirme sistemleri gerektirmektedir. Öncelikle yeşil bitki örtüsünün çatıda sağlam durması ve yağmur suyu muhafazasının yatay sistemlere göre daha gelişmiş olması önemlidir.

  Doğrudan dolum özelliği bulunan su muhafaza plakaları, yukarıda belirtilen gereksinimleri 15 º eğime kadar kolayca yerine getirebilmektedir. Eğimin 15 º den yüksek olduğu çatılarda özel birtakım önlemler alınmalıdır. Örtünün kaymaması için ilk etapta bir ahşap bariyerin yerleştirilmesi yeterlidir fakat bu durumda çabuk yetiştirilebilen bitkiler tercih edilmelidir.

  Eğimli çatıların kuzey ve güneyinde kalan bitkilerin gelişimi farklılık gösterebilmektedir. Bauder eğimli yeşil çatı sistemleri 25 º ‘lik eğimlere kadar rahatlıkla kullanılabilmektedir.


  Eğimin 5 º’nin üzerinde olduğu durumlarda, tutunmanın daha iyi sağlanabilmesi için yeşil örtü katmanı doğrudan su haznelerinin üzerine uygulanmalıdır. 15 º aşan eğimlerde ilave önlem olarak çıta yerleşimi yapılabilmektedir fakat bitki köklerinin büyümesi sonrasında buçıtalara olan gereksinim söz konusu olmamaktadır.

   

   

  Bu bölüme aynı şimdiki web sayfamızda olduğu gibi “Örnek Kesitler Butonu” gelmelidir. Bu sayfaya tıklandığında :

   

  Yüksek Eğimli Yeşil Çatı Sistemleri - Uygulama Örneği

   

  Bauder firmasının çok sayıda alternatif sistem çözümlerinin olması nedeniyle burada sadece iki adet kombinasyon örneği yer almaktadır. Söz konusu kombinasyonların tamamı DIN 18531 kriterlerini yerine getirmekle birlikte, güvenli ve uzun ömürlü bir kullanım ömrü vaat etmektedir. Diğer alternatif çözümler için bizimle irtibata geçilerek, en uygun tercihin yapılabilmesi konusunda gerekli uzman görüşünün alınması tavsiye edilir.