• membran, ısı yalıtımı, drenaj, bauder, green roof, regupol, titreşim yalıtımı

 • ses yalıtımı, drenaj levhası, pvc membran, katlar arası ses yalıtımı

 • phonestar, yeşil çatı, regufoam, impact sound, şap altı ses yalıtım

 • kök tutucu, sentetik membran, ses izolasyony sismil izolasyon, su izolasyonu

 • HABERLER VE DUYURULAR
  Haberler ve Duyurular
  Su Yalıtımı

  Bir yapının ömrünü olumsuz etkileyen en büyük faktör sudur. Her yere rahatlıkla sızabilmesi nedeni ile pek çok bina ve farklı maddedeki yapı su ile rahatlıkla çözünebilmektedir. Günümüzde kalabalık şehirlerin giderek artması ile insanların yaşam alanları için oluşturdukları çeşitli yapılar bulunmaktadır. Bu nedenle hem oluşturulan yapıların korunabilmesi hem de güvenlik için yalıtım yapılması gerekir. Kullanılan su yalıtımı ürünlerinin de en büyük özelliği elbette suyun geçişini engellemektir. Bu amaçla çeşitli aşamalarda kullanılması gereken yalıtım malzemeleri doğru seçilmek ve kullanılmak zorundadır. Kullanılan bu malzemeler hem yalıtım yapılan binalarda hem de çeşitli ekipmanlarda koruyucu olarak işlev görmektedir.

  Su yalıtımı için kullanılan malzemeler bina temellerinde ya da istinat duvarında yer alabilmektedir. Özellikle bina zeminindeki su geçişlerini engellemek güvenlik açısından son derece önemlidir. Bu nedenle de zemin yapısında iyi kalitede bir yalıtım malzemesi kullanılmak zorundadır. Bunun dışında kat aralarında ya da yapılan binanın diğer bölümlerinde yalıtım kullanılmaktadır. Yapılan binaların dışında yalıtım yapılması gereken özel yerler de bulunabilmektedir. Bodrum katlarda ya da yer altı garaj ve metrolarda da bu tür yalıtım malzemeleri kullanılabilmektedir. Toprak altından sızabilecek suya karşılık oluşturulan yapının korunabilmesi için bu tip yalıtım malzemeleri tercih edilmektedir. Bu tür yalıtımın kullanıldığı ve son zamanlarda önem kazanan alanlardan bir tanesi de teras ve balkon bahçe projeleridir.

  Yapay oluşturulan teras balkon ve bahçeler su yalıtımı kullanılan zorunlu alanların başında yer almaktadır. Yeşil alanların azalması ile koruma altına alınan bitkiler için ya da kişisel bahçeler için kullanılan yalıtım malzemelerinde köklerin yalıtıma zarar vermemesi için ek ekipmanlar kullanılabilmektedir. Bunun dışında suyun toprak içine işleyebilmesi için de gerekli olan yalıtım aynı zamanda da toprağın daha verimli olmasını da sağlamaktadır. Günümüzde yalıtım her makine ya da parçada ya da her bina ve yapıda kullanılması gereken zorunlu bir uygulamadır. Hem insan sağlığının ve güvenliğinin korunabilmesi için hem de çeşitli ekipmanların ya da yapıların bozulmasını engellemek için yalıtım yapılması şarttır. Bunun içinde soruna özel çözümler ve kalitede ürünler kullanılması gerekmektedir.