• membran, ısı yalıtımı, drenaj, bauder, green roof, regupol, titreşim yalıtımı

 • ses yalıtımı, drenaj levhası, pvc membran, katlar arası ses yalıtımı

 • phonestar, yeşil çatı, regufoam, impact sound, şap altı ses yalıtım

 • kök tutucu, sentetik membran, ses izolasyony sismil izolasyon, su izolasyonu

 • BAUDER PIR ISI YALITIM LEVHALARI
  Bauder PIR Isı Yalıtım Levhaları

  Bauder PIR Isı Yalıtım Sistemleri
   

  Bauder firması Avrupa genelinde en büyük poliüretan köpük üreticileri arasında gösterilmektedir. Günümüzde doğanın tahrip edilmesi ve enerji kaynaklarının giderek azalması sonucunda enerji tasarrufuna ilişkin ihtiyaç sürekli olarak artmaktadır. Tam da bu ihtiyacın giderilmesi için tasarlanan BauderPIR ısı yalıtım plakaları, yüksek kaliteleri ve ısı yalıtım değerleri sayesinde rakiplerinin önüne geçmiştir. Polisio-Sert köpük bileşimi (PIR), düşünülebilecek en iyi yalıtım özelliklerine sahip olmaktadır.

  Diğer avantajları arasında su geçirmezlik özelliği, yüksek taşıma kapasitesi ve deformasyona karşı gösterdiği mukavemet sayılabilmektedir.

  BauderPIR, su yalıtım katmanlarının altında erimediğinden, yangın güvenliği standartlarını da yerine getirerek sanayi tipi geniş çatı alanlarında bile rahatlıkla kullanılabilmektedir. BauderPIR plakalarının ısı yalıtım katsayıları 0,024 olduğundan, daha ince bir tabakayla daha iyi performans alınabilmektedir. Bu durum, uygulama kolaylığını ve zaman tasarrufunu da beraberinde getirmektedir.

  BauderPIR Isı Yalıtım Plakaları

  Özellikle sanayi tipi hafif çatı sistemleri için BauderPIR FA geliştirilmiştir. Söz konusu ürünün özelliği, ısı katsayısının çok iyi olması nedeniyle düşük kalınlıklarda bile en iyi yalıtımın sağlanmasıdır. Kalın plakaların yerine bu ince ısı yalıtım plakaları kullanılarak, çatının daha az yüke maruz kalması büyük avantaj oluşturmaktadır.

  BauderPIR Kompakt Sistemler

  Bu sistemde su yalıtım tabakaları ile ısı yalıtım plakası bir bütün olacak şekilde birbirine yapıştırılmaktadır. Söz konusu sistem zemine de yapışık olduğundan, suyun sızması veya büyük hasarların oluşması engellenebilmektedir.

  Bauder Teras Sistemleri

  Bauder, özel olarak teraslar içinde ısı yalıtım sistemleri geliştirmiştir. Örneğin BauderPIR FA-TE, poliüretan – sert köpük den üretilmiş teras tipi ısı yalıtım plakaları olup, yük taşıma mukavemetleri çok yüksek durumdadır. Bu plakaların üzerinde ayrıca bir de alüminyum tabaka mevcuttur.

  BauderVIP TE ise, yine özel olarak teraslar için geliştirilmiştir. Bu ürünün özelliği, ince yapısıyla bile ihtiyaç duyulan ısı yalıtımını sağlayabilmesidir.