• membran, ısı yalıtımı, drenaj, bauder, green roof, regupol, titreşim yalıtımı

 • ses yalıtımı, drenaj levhası, pvc membran, katlar arası ses yalıtımı

 • phonestar, yeşil çatı, regufoam, impact sound, şap altı ses yalıtım

 • kök tutucu, sentetik membran, ses izolasyony sismil izolasyon, su izolasyonu

 • HABERLER VE DUYURULAR
  Haberler ve Duyurular
  Su İzolasyonu

  Su izolasyonu her bina ya da yapıda kullanılan, suyun sızmasını engelleyen bir yalıtım türüdür. Kullanılan bu yöntemle su sızıntılarının engellenmesi amaçlanmaktadır. Su yalıtımının yapıldığı pek çok yer ve yalıtım için kullanılan pek çok malzeme bulunmaktadır. Buna ek olarak her malzemede de kalite farklılıkları görülebilmektedir. Bu nedenle yalıtım yapılmak istendiğinde öncelikle hangi yere ve ne amaçla yalıtım yapılmak istendiği düşünülmelidir. Günümüzde her yapının sahip olduğu gibi bazı makine ve araçlarda da bu tür yalıtım sistemleri mevcuttur. Su yalıtımı hem ekonomik olarak hem de konfor olarak da fayda sağlayan bir yalıtım türüdür.

  Su izolasyonu yapılmasının pek çok farklı sebebi bulunmaktadır. Genellikle bina yapımının ilk aşamasında temelden itibaren kademe kademe çeşitli bölgelere su yalıtımı yapılabilmektedir. Yer altından sızan sular nedeni temelden itibaren su yalıtımı yapılması gerekebilmektedir. Bunun dışında bina yapımının çeşitli aşamalarında da yalıtım uygulamaları devam eder. Bu tür yalıtım yapılmasının nedenlerinden bir tanesi de şudur: bina yapımında kullanılan çelik ve benzeri malzemeler suyun temas nedeni ile hasar görür. Bu nedenle de hem binanın hem de malzemelerin ömrü kısalır. Bu duruma engel olmak için de su yalıtımı yapılır. Yalıtım yapıldığı başka yerler de bulunmaktadır. Hobi olarak kurulan teras bahçelerinde, toprağın değdiği yapı alanlarında, banyo, mutfak için ev için bölümlerde, çatılarda, havuz ya da yapay göl gibi alanlarda da su yalıtımın doğru ve kaliteli yapılması gerekmektedir.

  Su izolasyonu yapılan binalarda hasar görme oranı düşer buna ek olarak binada kullanılan malzemelerin zarar görmesini engeller. Bunun dışında su yalıtımın sağladığı faydalardan bir tanesi de hava koşullarına karşı ya da doğal afetlere karşı koruyucu olabilmesidir. Olası bir deprem riskinde yer altındaki su borularının yalıtılmış olması daha büyük hasarların oluşmasını engellemektedir. Yalıtımın sağladığı faydalardan bir tanesi de insanların yaşam alanlarında hijyen ve konfor sağlamasıdır. Su yalıtımı yapılmamış bir binada doğal olarak nem ve küf yüksek oranda bulunacaktır. Yalıtım yapılması bu tür zararların oluşmasını engellemektedir.