• membran, ısı yalıtımı, drenaj, bauder, green roof, regupol, titreşim yalıtımı

 • ses yalıtımı, drenaj levhası, pvc membran, katlar arası ses yalıtımı

 • phonestar, yeşil çatı, regufoam, impact sound, şap altı ses yalıtım

 • kök tutucu, sentetik membran, ses izolasyony sismil izolasyon, su izolasyonu

 • HABERLER VE DUYURULAR
  Haberler ve Duyurular
  Ses Yalıtımı

  Artık her alanda yalıtım yapılması gerekebilmektedir. Isının korunabilmesi için, kullanılan sanayi malzemelerin ya da maddelerinin zarar görmesini engellemek için ya da ses ve titreşim engellenebilmesi için hem kullanılan araçlara hem de alanlara yalıtım yapılması gerekebilmektedir. İhtiyaç duyulan alana, malzemelerin özelliklerine ve işlevine göre de yalıtım türleri farklılık gösterebilmektedir. Ses yalıtımı da pek çok neden için kullanılan uygulamalardan bir tanesidir. Hem ısının korunmasına yardımcı olabildiği hem de ses ve gürültünün engellenmesine yardımcı olabildiği için bu tür yalıtım malzemeler en çok kullanılan ve her alan için geçerli olan yalıtım türlerindendir.

  Kullanılacak olan ses yalıtımı malzemeleri birbirinden farklı özellikler içerirler. Hem ısının korunmasına yardımcı olan hem de ses ve gürültünün azalmasını sağlayan malzemeler genellikle ev ya da iş yeri gibi insanların daha çok kullandığı alanlarda kullanılmaktadır. Bu tür malzemeler dışarıdan gelen sesin azalmasında son derece etkilidir. Bunun yanı sıra güneş ışığının ya da içerdeki ısının korunmasını da sağlayabildiği için ısı yalıtımı için de kullanılan malzemelerdir. Bunun dışında yüksek sesin engellenmesi gereken makine ve araçlar da ses yalıtımı yapılabilmektedir. Büyük çaplı yapı araçlarında, fabrika makinelerinde ya da günlük yaşamda kullandığı araçlarda da sıklıkla yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Oluşan motor ya da tesisat seslerinin hem araç içinde hem de dışarıya karşı engellenmesine bu tür yalıtım teknolojileri engel olabilmektedir. Bunun dışında titreşimi ve sesi engelleyen yalıtım malzemeleri de kullanılabilmektedir. Bu tür malzemeler ise daha çok sanayi alanlarında ve makinelerinde kullanılmaktadır.

  Pek çok alan için ses yalıtımı yapılabilmektedir. Hem içerdeki seslerin azalmasına hem de dış seslerin azalmasına yardımcı olan bu malzemeler günlük yaşamda görebileceğiniz her alan için kullanılabilmektedir. Sesin daha iyi yansıtılmasını da sağladıkları için pek çok yerde kullanılan vazgeçilmez yalıtım malzemeleridir. Ortak özellikleri olması ya da aynı işlevi görebilmesi nedeni ile bazı malzemeler hem ses hem de farklı yalıtımlar için kullanılabilmektedir. Kullanılacak olan malzemeler ya da kullanım alanları da beklentilerinize göre seçebileceğiniz ürünleri oluşturmaktadır.