• membran, ısı yalıtımı, drenaj, bauder, green roof, regupol, titreşim yalıtımı

 • ses yalıtımı, drenaj levhası, pvc membran, katlar arası ses yalıtımı

 • phonestar, yeşil çatı, regufoam, impact sound, şap altı ses yalıtım

 • kök tutucu, sentetik membran, ses izolasyony sismil izolasyon, su izolasyonu

 • HABERLER VE DUYURULAR
  Haberler ve Duyurular
  Ses İzolasyonu

  Çevredeki aşırı ve zararlı seslerden korunabilmek amacıyla farklı tedbirler alınabilmektedir. Bu anlamda günümüzde özellikle kapalı ve açık pek çok mekanda en çok kullanılan tedbir de ses izolasyonu malzemeleridir. Kullanılan bu malzemeler içerdeki ve dışarıdaki seslerin birbirine karışmasına engel olurken aynı zamanda da daha sağlıklı yaşam alanlarının oluşturulmasına yardımcı olabilmektedir. Bu anlamda kullanılan malzemeler mekanın özelliğine göre farklı materyaller içerebilmektedir. Günümüzdeki en büyük sıkıntılardan bir tanesi olan gürültü kirliliği izolasyon teknolojisi ile azaltılabilmektedir. Kullanılan malzemelerin soruna özel çözümler sunması da memnuniyetin ve kalitenin arttırılmasını sağlamaktadır.

  Kullanılan malzemeler ses izolasyonu sağlamak adına sağlıklı sonuçlar verebilmektedir. Sesin tamamen yok edilmesine değil sadece seslerin karşımasına ve gürültünün azalmasına yardımcı olan bu ürünler pek çok farklı yerde kullanılabilmektedir. Evlerde, iş ya da restoran gibi kalabalık mekanlarda, stüdyo ya da çekim yapılan alanlarda, taşıma ve ulaşım araçlarında ve daha pek çok yerde kullanılabilmektedir. Hem dışarıdaki sesin olumsuzluklarından korunabilmek için hem de içerdeki sesin daha iyi yansıtılabilmesi için kullanılan bu malzemeler vazgeçilmez olarak da değerlendirilebilmektedir. Rahat ve huzurlu bir ortam oluşturmak adına evlerde kullanılan izolasyon malzemeleri diğer kapalı mekanlardaki malzemelere oranda farklılık gösterir. Bunun yanı sıra kullanılan malzemelerde dekoratif fonksiyonlar, fiyatlar da önemli seçim kriterleri oluşturabilmektedir. Seçimi en çok etkileyen özellik de elbette kullanım amacıdır. Çünkü izolasyon için kullanılacak malzemeler en çok kullanım şekline uygun olarak tasarlanmaktadırlar.

  Ses izolasyonu her alanda kullanılması gereken zorunlu teknolojilerden bir tanesidir. Günümüzdeki gürültü kirliliği nedeni ile insanların bulunduğu her ortam için uyarlanması ve kullanılması gerekmektedir. hem insan sağlığının korunabilmesi için hem de sağlıklı yaşam alanlarının kurulabilmesi için izolasyon yapılmış ortamların kurulması gerekir. Bunun yanı sıra pek çok özelliğinin yanı sıra mekanlarda özellikle aranan ve değerini arttıran özelliklerden bir tanesi de izolasyondur. Hazırlanan pek çok izolasyon malzemesi aynı zamanda ısı yalıtımı ve dekoratif malzeme olarak da kullanılabilmektedir. Bu nedenle de model ve çeşitler arttırabilir. Bunun dışında hijyenik olarak da kolaylık sağlayan malzemeler izolasyonda en çok kullanılan ürünler arasında yer almaktadır.