• membran, ısı yalıtımı, drenaj, bauder, green roof, regupol, titreşim yalıtımı

 • ses yalıtımı, drenaj levhası, pvc membran, katlar arası ses yalıtımı

 • phonestar, yeşil çatı, regufoam, impact sound, şap altı ses yalıtım

 • kök tutucu, sentetik membran, ses izolasyony sismil izolasyon, su izolasyonu

 • HABERLER VE DUYURULAR
  Haberler ve Duyurular
  Sentetik Membran

  Pek çok yalıtım malzemesi farklı ürünler içerebilmektedir. Bu anlamda kullanılacak olan yalıtım malzemesinin soruna özel çözümler üretebilecek, alternatif oluşturabilecek yapıya sahip olması gerekmektedir. Yalıtım için kullanılan pek çok malzeme ortak amaçlarla kullanılabildiği gibi sadece tek bir amaç için de kullanılabilmektedir. Ancak ortak kullanıma hizmet edebilen yalıtım modelleri daha sık kullanılmaktadır. Hem ekonomik şartları hem de etkileyici pek çok faktörü olması nedeni ile yalıtım için birden fazla fonksiyona sahip malzemeler kullanılmaktadır. Bu anlamda su yalıtımı için de kullanılan alternatif malzemeler farklı çözümleri ile tercih edilebilmektedir.

  Günümüzde su yalıtımın gerektiği pek çok yerde sentetik mebran kullanılabilmektedir. Suyun neden olabileceği etkileri gidermek için tasarlanan bu ürün aynı zamanda yalıtımı ile de kullanılan ürünlerden bir tanesidir. Sentetik mebran pek çok açıdan fayda sağlayabilen bir malzemedir. Öncelikle kullanımı kolay olması nedeni ile tercih edilen bir malzemedir. Bunun dışında çeşitli hava koşullarına karşı da dayanıklı olan bir malzemedir. Genellikle güneş ışığı zarar verici ışınları nedeni ile pek çok yapının ya da kaplamanın zarar görmesine neden olabilmektedir. Ancak bu tür mebran uygulamaları güneş ışınlarına karşı dayanıklı yapıya sahiptir. Hava koşullarına dayanıklı olması nedeni ile uzun ömürlü bir malzeme olarak da tercih edilmektedir. Bu nedenle de genellikle dış mekan ya da dış yüzeylerde sıklıkla kullanılmaktadır. Çatılar bu anlamda en çok tercih edilen alanlardır. Su yalıtımın bir başka modeli olarak son derece faydalı bir üründür. Bunun dışında toprağın temas ettiği noktalar için de sentetik mebran kullanılabilmektedir. Yapıya zarar verebilecek su ya da toprak malzemelerin uzak tutulabilmesi için kullanılmaktadır. Aynı şekilde suyun zarar verebileceği yapay göl ya da göletlerde de kullanılabilmektedir.

  Suyun geçişini engelleyen bu malzemeler kullanımı rahat ve kolay olan malzemedir. Bu nedenle maliyetlerde de düşüş yaşanmasını sağlayabilmektedir. Topraktaki maddelerin ya da suyun etkisi ile yapının zarar görmemesi için de tercih edilir. Teras balkonlar ya da çatılar da için de son derece kullanışlı olan bir malzeme türü olarak tercih edilmektedir.