• membran, ısı yalıtımı, drenaj, bauder, green roof, regupol, titreşim yalıtımı

 • ses yalıtımı, drenaj levhası, pvc membran, katlar arası ses yalıtımı

 • phonestar, yeşil çatı, regufoam, impact sound, şap altı ses yalıtım

 • kök tutucu, sentetik membran, ses izolasyony sismil izolasyon, su izolasyonu

 • HABERLER VE DUYURULAR
  Haberler ve Duyurular
  Pvc Membran

  Çatı yalıtımında, tünel ya da temel yalıtımında, su yapılarının yalıtımında kullanılan malzemelere PVC mebran denilmektedir. Bu malzemenin kullanılmasının pek çok faydası bulunmaktadır. Öncelikle yapı malzemelerinin korunması, yangın ya da hava koşulları gibi olumsuzluklara karşı dayanıklı olması için kullanılan PVC kaplamalar günümüzde her alanda en çok kullanılan malzemelerdir. Çatı yalıtımında kullanılan PVC mebran güneş ışığına dayanıklı olması, sıcak hava koşullarına dayanıklı olması nedeni ile kullanılan bir kaplama türüdür. Bu nedenle de hava koşullarından etkilenebilecek her alanda kullanılabilmektedir. Çatı yalıtımında kullanılmak istenildiğinde hafif metal çatılar, ısı yalıtımlı ya da ısı yalıtımsız çatılar, kubbe gibi şekilli beton kaplama ya da çelik çatılar kullanım alanları olarak sayılabilmektedir.

  Temel yalıtımı için de tercih edilen bu tür yalıtımlar toprak, çakıl, şap gibi üstü kapanan alanlar için kullanılabilmektedir. Bunun dışında bahçe teraslarda, temel perde uygulamasında da kullanılabilmektedir. Homojen yapıya sahip olan PVC mebran, bitki köklerinin yapıya zarar vermesine engel olabilmektedir. Çözünme ya da yapının çürümesini engelleyebilmektedir. Kolay ve hızlı döşeme yapılabildiği, daha az maliyet içerdiği için de tercih edilebilmektedir. Bunun dışında geri dönüşümlü bir malzeme olması nedeni ile de tercih edilmektedir. Hava geçirmesi nedeni ile zeminin hava almasına da yardımcı olabilmektedir. Temel yalıtımına uygulanabildiği gibi tünel yalıtımına da uygulanabilmektedir. Aynı faydaları göstermesinin yanı sıra tünel yalıtımında tercih edilme nedenlerinden bir tanesi de tünel içinde ışıklandırma için da katkı sağlaması, suyun geçişini engellemesi gibi nedenler olabilmektedir.

  Suyun yalıtımında da kullanılan PVC mebran yapay göl ve göletlerde, baraj ve su kanallarında kullanılabilmektedir hava alabilen yapıya sahip olan bu malzeme aynı zamanda toprağın neden olabileceği zararları önlemek için de ideal bir malzemedir. Bunun dışında ekonomik olarak da olumlu etkileri olması, kolay uygulanabilmesi gibi nedenlerden dolayı tercih edilebilmektedir. Günümüzde en çok kullanılan malzemelerden bir tanesi olarak aynı zamanda yalıtımda en çok kullanılan materyal olma özelliğine de sahip bulunmaktadır. Yapı alanında sıklıkla kullanılan bir malzeme olması nedeni ile hem kalitesine hem de fonksiyonel özelliklerine dikkat edilmektedir.