• membran, ısı yalıtımı, drenaj, bauder, green roof, regupol, titreşim yalıtımı

 • ses yalıtımı, drenaj levhası, pvc membran, katlar arası ses yalıtımı

 • phonestar, yeşil çatı, regufoam, impact sound, şap altı ses yalıtım

 • kök tutucu, sentetik membran, ses izolasyony sismil izolasyon, su izolasyonu

 • HABERLER VE DUYURULAR
  Haberler ve Duyurular
  Haberler ve Duyurular

  Proaktif A.Ş., Yapıda Ahşap Fuarı 2015´ de!

  29 Ocak -01 Şubat Tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi´ nde Yapıda Ahşap Fuarı´ nda olacağız!
  Devamı >>

  PhoneStar, Tesisat Dergisi´ nin Eylül 2014 Sayısında!

  Özellikle mevcut binalarda son kullanıcılara yönelik olarak, PhoneStar ses yalıtım levhalarımız için beklentimiz büyük!
  Devamı >>

  PhoneStar Artık Türkiye´ de Üretiliyor!

  İnovatif ses yalıtım plakası PhoneStar´ ın Türkiye´ deki ilginç hikayesini Yapı Malzeme Dergisi´ nin Eylül 2014 sayısında okuyabilirsiniz!
  Devamı >>

  Titreşim Yalıtımı

  Kullanılan titreşim yalıtımı malzemelerinin en büyük özelliği hem sesi hem de titreşimi durdurabilmesidir. Bu nedenle de araçlarda, evlerde, sanayi alanlarında ya da özel tesisatlı borularda kullanılabilmektedir. Yalıtım malzemesinin seçilmesindeki faktörler son derece önemlidir. Bu tür yalıtımı sistemlerinin en çok kullanıldığı alanlar daha çok fabrika ve makinelerdir
  Devamı >>

  Su Yalıtımı

  Kullanılan su yalıtımı ürünlerinin de en büyük özelliği elbette suyun geçişini engellemektir. Bu amaçla çeşitli aşamalarda kullanılması gereken yalıtım malzemeleri doğru seçilmek ve kullanılmak zorundadır. Kullanılan bu malzemeler hem yalıtım yapılan binalarda hem de çeşitli ekipmanlarda koruyucu olarak işlev görmektedir.
  Devamı >>

  Su İzolasyonu

  Su izolasyonu her bina ya da yapıda kullanılan, suyun sızmasını engelleyen bir yalıtım türüdür. Kullanılan bu yöntemle su sızıntılarının engellenmesi amaçlanmaktadır. Su yalıtımının yapıldığı pek çok yer ve yalıtım için kullanılan pek çok malzeme bulunmaktadır.
  Devamı >>

  Sismik İzolasyon

  Çevremizde gördüğümüz yapılar pek çok açıdan korunaklı olacak şekilde tasarlanmaktadır. Binanın yeri, üzerinde bulunduğu zemin, kullanılan malzemeler, hava şartları vs. gibi pek çok özellik yapıların dayanıklılığını etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.
  Devamı >>

  Ses Yalıtımı

  Kullanılacak olan ses yalıtımı malzemeleri birbirinden farklı özellikler içerirler. Hem ısının korunmasına yardımcı olan hem de ses ve gürültünün azalmasını sağlayan malzemeler genellikle ev ya da iş yeri gibi insanların daha çok kullandığı alanlarda kullanılmaktadır.
  Devamı >>

  Ses İzolasyonu

  Kullanılan malzemeler ses izolasyonu sağlamak adına sağlıklı sonuçlar verebilmektedir. Sesin tamamen yok edilmesine değil sadece seslerin karşımasına ve gürültünün azalmasına yardımcı olan bu ürünler pek çok farklı yerde kullanılabilmektedir.
  Devamı >>

  Sentetik Membran

  Günümüzde su yalıtımın gerektiği pek çok yerde sentetik mebran kullanılabilmektedir. Suyun neden olabileceği etkileri gidermek için tasarlanan bu ürün aynı zamanda yalıtımı ile de kullanılan ürünlerden bir tanesidir. Sentetik mebran pek çok açıdan fayda sağlayabilen bir malzemedir
  Devamı >>

  Pvc Membran

  Çatı yalıtımında, tünel ya da temel yalıtımında, su yapılarının yalıtımında kullanılan malzemelere PVC mebran denilmektedir. Bu malzemenin kullanılmasının pek çok faydası bulunmaktadır. Öncelikle yapı malzemelerinin korunması, yangın ya da hava koşulları gibi olumsuzluklara karşı dayanıklı olması için kullanılan PVC kaplamalar günümüzde her alanda en çok kullanılan malzemelerdir.
  Devamı >>

  Membran

  Su yalıtımında kullanılan malzemelere genel olarak membran denilmektedir. Bu nedenle su yalıtımın yapılması gereken her yerde kullanılabilmektedir. Farklı hammaddeye sahip olan, çeşitli kaliteye sahip türleri bulunmaktadır. Kullanılacak yere göre çeşit ya da model olarak seçim yapılabilmektedir.
  Devamı >>

  Kök Tutucu

  Günümüzde pek çok binanın ve yapının olması nedeni ile yeşil alanlar giderek azalmaktadır. Bu nedenle de yeşil alanların korunması ve yeni alanların oluşturulabilmesi için çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Bu anlamda yapay olarak da kurulabilen yeşil alanlar bulunmaktadır
  Devamı >>

  Katlar Arası Ses Yalıtımı

  Katlar arası ses yalıtımı en çok dikkat edildiği yerlerin başında evler gelmektedir. Her insanın rahat etmek ve dinlemek için kullandığı mekanlarda yalıtımın iyi yapılmış olması gerekmektedir. Günümüzdeki en büyük sorunlardan bir tanesi olan gürültü kirliliği insanları evlerde de rahatsız edebilmektedir.
  Devamı >>

  Drenaj

  Su yalıtımında kullanılan yöntemler farklılık gösterebilmektedir. Bazı yapım aşamalarında her yalıtımın uygulanması gerekirken bazı alanlarda sadece tek bir yöntem de suyun yalıtılması için yeterli olabilmektedir. Bu amaçla hazırlanan yöntemler arasında sıklıkla kullanılan bir yöntem de drenajdır.
  Devamı >>

  Drenaj Levhası

  Drenaj levhası duvar, zemin ya da çatı izolasyonu sağlamak için kullanılan malzemelerden bir tanesidir. Poliüretan malzemeler kullanılarak üretilen bu yalıtım malzemeleri kabarcıklı yapısı nedeni ile hem koruyucu hem de yalıtım aracı olarak kullanılmaktadır.
  Devamı >>

  Şap Altı Ses Yalıtımı

  Yapılan her yapının kendine ait bir yalıtımı olması gerekmektedir. Yalıtım yapılmasının farklı nedenleri vardır. ısı yalıtımın sağlayabilmesi için kullanılan yalıtım bunun dışında ses geçirgenliğinin azalması için ya da yapının taşıma kuvvetinin arttırılması için de kullanılmaktadır. Bu anlamda şap altı ses yalıtımı da pek çok binada tercih edilen yalıtım sistemlerinden bir tanesidi
  Devamı >>