• membran, ısı yalıtımı, drenaj, bauder, green roof, regupol, titreşim yalıtımı

 • ses yalıtımı, drenaj levhası, pvc membran, katlar arası ses yalıtımı

 • phonestar, yeşil çatı, regufoam, impact sound, şap altı ses yalıtım

 • kök tutucu, sentetik membran, ses izolasyony sismil izolasyon, su izolasyonu

 • HABERLER VE DUYURULAR
  Haberler ve Duyurular
  Drenaj Levhası

  Drenaj levhası duvar, zemin ya da çatı izolasyonu sağlamak için kullanılan malzemelerden bir tanesidir. Poliüretan malzemeler kullanılarak üretilen bu yalıtım malzemeleri kabarcıklı yapısı nedeni ile hem koruyucu hem de yalıtım aracı olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle de kullanım alanı geniş olan yapı malzemelerinden bir tanesidir. Metroda, çatı balkonlarında, bina temel duvarlarında, seramik ya da parke zemin altlarında, nem oluşan bordum katlarında, çeşitli tünellerde ya da yer altından geçen diğer yapı ve tünellerde kullanılabilmektedir. Malzemenin korunmasına yardımcı olmasının yanı sıra kullanılan takviye ekipmanlarla da ömrü uzatılan bu ürünler hem koruyucu olarak hem de enerji transferi sağlayabilecek bir malzeme olarak kullanılabilmektedir.

   

  Toprak altında temel duvarlarının zarar görmemesini engellemek için genellikle drenaj levhası kullanılmaktadır. Hem suyun hem de toprağın zarar verebileceği etkileri bu malzeme engelleyebilmektedir. Bunun gibi yer altından geçen tünellerde, metrolarda ya da garajlarda da bu levhalardan yararlanılabilmektedir. Bu tür malzemeler oluşabilecek hasarların azalmasına yardımcı olduğu gibi ısı yalıtımını da sağladıkları için tercih edilmektedir. Zeminlerde kullanılan özelliği ile ısı yalıtımına katkı sağlayabilmektedirler. Bu amaçla seramik ya da parke zemin altında bu levhalar kullanılabilmektedir. Malzemelerin özelliğine bağlı olarak keçe ya da poliüretan malzemeler de kullanılabilmektedir. Kabarık yapıya sahip olan levhalar genellikle suyu tutabilecek ya da transfer edebilecek yapıya sahiptirler. Bu nedenle de toprak altında kullanılabilmektedir. Bunun dışında suyu kabarcıklı gözeneklerde tutabilmesi nedeni ile çatı balkonlarda kurulan bahçeler için kullanılabilmektedir.

   

  Drenaj levhası kullanmak kullanım alanına göre çeşitli faydalar sağlayabilmektedir. Genellikle perde duvarda kullanılan keçe ürünler duvarın topraktan ayrılmasına yardımcı oldukları için kullanılmaktadır. Bunun dışında çatı balkonlarda suyu tutma ve nem oluşturması nedeni ile kabarcıklı levhalar tercih edilmektedir. Zemin yapısında oluşan suyun ve nemin giderilmesi için de fileli levhalar kullanılmaktadır. Kısacası farklı çeşitleri olan levhalar aynı şekilde farklı özellikler içermektedir. Zemindeki suyun ya da nemin alınması için ya da tutulması için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra yapı malzemelerinin ve oluşturulan yapının korunması için de farklı ürünler kullanılabilmektedir.